BEZ KRVE

Tak jsem se nechtěně dostal do knížky Honzy Dědka Lucie Šrouby do hlavy (HAK, Praha 2000). Způsobila to nešťastná kauza s písní Medvídek. Koller si nás v přímém přenosu podal. Způsobil to svým způsobem ředitel Novy dr. Vladimír Železný, který nařídil stáhnout Medvídka z pořadu ESO. Nemá smysl to tady rozebírat, ale jednou se možná k tomu ještě vrátím. A teď úryvek z knížky:

Hodně se ještě očekávalo od slavnostního předávání Výročních cen České hudební akademie. Celý galavečer z Veletržního paláce přenášela 8. března 1999 TV Nova. A Lucie byla v hlavních kategoriích nominována celkem čtyřikrát: za album Větší než malé množství lásky, jako kapela roku a na píseň roku dokonce dvakrát – za Medvídka a Svítání (k tomu je třeba přičíst ještě vítězství v žánrové kategorii rock & pop a cenu pro Filipa Renče za klip roku na skladbu Medvídek).
Při převzetí sošky pro skupinu roku Lucie jen poděkovala. Stejně jako když dostávala ocenění za desku Větší než malé množství lásky. Jako předposlední kategorie byla píseň roku; Lucie zde měla dvě nominace ze tří, bylo tedy víc než pravděpodobně, že si cenu odnese i tentokrát. Stalo se. Navíc v žádné kategorii nebyla shoda České hudební akademie tak jednoznačná: Medvídek se stal hvězdou večera.
Koller přistoupil k mikrofonu a nechal se slyšet, že pokud už TV Nova odmítá hrát jejich klipy, pak: „Ať si pánové Rössler a Železný trhnou – BEZ KRVE – nohou!“ Sálem zabouřily nadšené ovace.

O čtvrt hodiny později se již zástupci kapely i TV Nova vyjadřovali ke skandálu na tiskové konferenci. „S Lucií si v klidu – ne před médii – popovídáme, ale nebudeme zvyšovat napětí a dělat odvetná opatření,“ prohlásil šéf zábavy TV Nova Ivan Rössler a i Koller zmírnil svá předchozí slova poznámkou o legraci. O pár dní později se sice nechal v rozhovoru pro časopis Rock & Pop slyšet, že se: „při přebírání třetí ceny už neovládl a zkrátka vypěnil“. Nějakou chvíli se ještě šeptalo, že to všechno bylo beztak domluvené a Kollerova slova pocházela přímo z pečlivého scénáře, ale to už byla jen vzdálená ozvěna byvšího skandálu jménem Medvídek. Byl to dobrý skandál, vždyť tuto skladbu vynesl na post nejpopulárnější písně 90. let…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *